تبلیغات
مطالب اینترنتی - مطالب مرداد 1397

درباره وبلاگ

آرشیو

آخرین پستها

پیوندها

نویسندگان

آمار وبلاگAdmin Logo
themebox Logo


نویسنده :
تاریخ:چهارشنبه 10 مرداد 1397-02:48 ق.ظ

بررسی اپلیکیشن Home Workout: لاغری و تناسب اندام در خانه!


honor inner

اگر همین حالا به سمت بزرگ فامیل بروید و از او بخواهید که برای‌تان دعا کند، بدون هیچ شکی اولین دعایش آرزوی سلامتی برای شماست. همین کافی‌ست که بدانید چیزی مهم‌تر از سلامتی در زندگی وجود ندارد. افراد زیادی به این موضوع پی برده‌اند و با انجام ورزش به‌دنبال آن هستند. برخی نیز به تناسب اندام خود اهمیت می‌دهند و روزانه زمان زیادی را صرف آن می‌کنند. با همه این‌ها، مشغله‌های کاری و یا هزینه‌های زیاد باشگاه‌ها و لوازم ورزشی حرفه‌ای موجب شده تا هر شخصی به سادگی نتواند به تناسب اندام و به طور کلی سلامتی خود آن طور که باید و شاید برسد.

Home Workout اپلیکیشنی است که به خوبی این نیاز را درک کرده و با انجام راهکارهای عالی در صدد برطرف کردن آن است؛ در نتیجه می‌توانید در خانه و بدون پرداخت هیچ هزینه‌ای به نتایج دل‌خواه خود برسید. با ما و بررسی اپلیکیشن Home Workout همراه باشید.

با نصب این اپ در واقع یک مربی حرفه‌ای و اختصاصی را به خانه می‌برید. یک مربی همه چیز دان (!) که با حوصله بسیار زیاد، به شما نشان می‌دهد که چگونه تمرین کنید، تمرین شما را به نظاره می‌نشیند، در برخی مواقع آن‌قدر سخت‌گیر است که اشک از چشمان‌تان جاری می‌سازد و در نهایت با پیگیری‌های مداومش شما را به هدف‌تان می‌رساند.

صفحه اصلی برنامه شامل بخشی برای ارایه گزارش تمرین‌های شما، اهداف هفتگی، چالش‌های ۷ در ۴ و بخش‌های مختلفی برای انجام تمرینات اختصاصی مربوط به هر یک از اعضای بدن است که در ادامه به توضیح هرکدام می‌پردازیم.

Home-Workout-Review-1 بررسی اپلیکیشن Home Workout: لاغری و تناسب اندام در خانه!

در بخش گزارشات، شما شاهد تعداد تمرین‌های انجام شده، میزان کالری مصرف شده و همچنین مدت زمانی که طول کشیده تا تمرین کنید، هستید. بخش بعدی که همان اهداف هفتگی است، همچون یک تقویم جامع و کامل روزهایی را که تمرین کرده‌اید، به نمایش می‌گذارد. در زیر تقویم نیز علاوه بر تاریخ و ساعت انجام تمرین، نوع تمرین و مدت زمانی که مشغول انجام آن بوده‌اید نیز درج شده تا با یک نگاه کلی بدانید که در هفته گذشته چه تمریناتی را در چه مدت زمانی به پایان رسانده‌اید.

Home-Workout-Review-2-1 بررسی اپلیکیشن Home Workout: لاغری و تناسب اندام در خانه!

چالش‌های ۷ در ۴ در واقع به دو بخش اصلی که تمریناتی ترکیبی برای تمام بدن و پایین‌تنه است، تقسیم می‌شود. در واقع هدف از این تمرینات آماده کردن بدن شما در ۴ هفته‌ است و می‌بایست تمامی بخش‌های آن را به‌صورت روزانه انجام دهید.

بخش بعدی نیز تمریناتی اختصاصی برای هر یک از اعضای بدن بوده که هر کدام به سه قسمت مبتدی، مقدماتی و پیشرفته تقسیم شده است. به عنوان مثال می‌توانید با تمریناتی که در بخش ARM قرار گرفته بازوهای خود را همچون یک ورزشکار حرفه‌ای پرورش دهید و یا با انجام تمرینات خاص در خانه به یک شکم شش تکه شیک و مجلسی دست یابید!

حال بگذارید به نحوه انجام تمرینات و مهم‌ترین بخش اپلیکیشن Home Workout بپردازیم. اگر شما وارد هرکدام از بخش‌های تمریناتی برنامه شوید (چالش‌ها و تمرینات اختصاصی) با لیستی از تمرینات آن قسمت مواجه خواهید شد که شامل نام تمرین و تصویری متحرک از نحوه انجام دادن آن می‌شود. برنامه بهترین حالت ممکن برای انجام تمرینات را در نظر گرفته، با این‌ حال پیش از آنکه کار را آغاز کنید، می‌توانید نحوه انجام تمرینات را تغییر دهید. مثلا در صورتی که نمی‌توانید دو تمرین سخت‌ را پشت سرهم انجام دهید، این قابلیت را دارید که میان آنها چندین تمرین سبک قرار دهید تا کار برای‌تان راحت‌تر شود. بعد از چک کردن تمرینات و انتخاب گزینه GO، شمارش معکوس برای انجام تمرین آغاز می‌شود. در این مدت می‌توانید با توجه به تصویر متحرک به نمایش در آمده، نحوه صحیح انجام تمرین را فرا بگیرید. سازنده این امکان را در نظر گرفته تا بتوانید با مراجعه مستقیم به یوتیوب چگونگی انجام آن تمرین را توسط ورزشکاران حرفه‌ای ببینید.

Home-Workout-Review-3 بررسی اپلیکیشن Home Workout: لاغری و تناسب اندام در خانه!

تمرینات به دو دسته کلی تقسیم می‌شوند؛ برخی از آن‌ها را می‌بایست در تایم مشخصی انجام دهید و برای برخی دیگر، تایم اهمیتی نداشته و این تعداد دفعات انجام است که مهم تلقی می‌شود. پس از انجام تمرین با تایید آن می‌توانید تمرین بعدی را آغاز کنید. البته همچنان شمارش معکوس برای آن در نظر گرفته می‌شود اما در صورتی که از نحوه انجام تمرین آگاهی داشته باشید، می‌توانید قید شمارش را بزنید و سریعا وارد بخش انجام تمرین شوید. سازنده این امکان را در نظر گرفته تا به‌طور کامل یک تمرین را نادیده بگیرید و به سراغ بعدی بروید. این ویژگی در صورتی که امکان انجام تمرین را نداشته باشید، خودی نشان می‌دهد.

این رو هم بخون:

در تمام مدت انجام تمرینات، مربی شما را تنها نمی‌گذارد. در ابتدا نام تمرین را برای‌تان بازگو می‌کند و درصورتی که تمرین‌تان از نوع تایمی باشد، مدام مدت زمان را یادآوری خواهد کرد. مثلا در صورتی که بیش از نیمی از تایم تمرین گذشته باشد، مربی عزیز به این موضوع اشاره خواهد کرد؛ به همین راحتی دیگر نیازی نیست به صفحه نمایشگر گوشی‌تان خیره بمانید و می‌توانید تمام تمرکز خودتان را بر روی انجام درست تمرین بگذارید. پس از اتمام تمرینات نیز با خوش‌رویی به شما تبریک می‌گوید و آن زمان است که خنده بر روی لبان‌تان نقش می‌بندد و می‌فهمید که کار تمام شده است.

این ا‍‍پلیکیشن رایگان است اما شامل تبلیغات درون برنامه‌ای می‌شود. خوشبختانه تبلیغات آن‌چنان آزاردهنده نیستند و اکثرا زمانی به نمایش در می‌آیند که میان انجام دو تمرین است و به‌طور کلی مزاحم کار شما نخواهند شد. در صورتی که هنگام انجام تمرین مشکلی پیش آید و نتوانید همه تمرینات را پشت سر هم انجام دهید، می‌توانید روند کار را متوقف کرده و ادامه آن را به زمان دیگری موکول کنید.

تمرینات در نظر گرفته شده برای هر بخش مخصوص به خانه است و نیازی به ابزار خاصی برای انجام آن‌ها ندارید. نهایتا با استفاده از راه‌پله و یا یک صندلی معمولی می‌توانید تمرین گفته شده را با موفقیت پشت‌سر بگذارید. این اپلیکیشن متناسب با زمان انجام تمرین توسط شما، به‌صورت روزانه با ارسال نوتیفیکیشن، یادآوری می‌کند تا مبادا انجام تمرین را فراموش کنید. البته از بخش تنظیمات می‌توانید زمان هشدارها را به‌دلخواه خودتان تنظیم کنید.

رابط کاربری برنامه بسیار ساده و کاربردی است و نیاز به آموزش خاصی ندارد. در همان لحظه ورود همه چیز در مقابل شما قرار می‌گیرد و خیلی سریع با آن ارتباط برقرار می‌کنید. رنگ قالب اپلیکیشن، سفید است و همین موضوع می‌تواند هنگام کار در محیط‌های تاریک و کم‌نور کمی شما را با مشکل مواجه کند.

اپلیکیشن Home Workout در زبان‌های مختلفی در دسترس است اما متاسفانه خبری از زبان پارسی نیست. البته با توجه به گیف‌ها و ویدئوهایی که برای شما در نظر گرفته شده، حتی اگر به زبان انگلیسی مسلط نباشید هم می‌توانید به راحتی تمرین مورد نظر را به اتمام برسانید. در بخش تنظیمات، گزینه‌های زیادی برای شخصی‌سازی در اختیار شماست؛ می‌توانید زبان مربی را تغییر دهید و یا حتی صدای آن را به صورت کامل حذف کنید. حتی این امکان نیز در نظر گرفته شده تا اطلاعات‌تان را با گوگل فیت همگام‌سازی کنید. برنامه بخشی را برای شاخص BMI شما در نظر گرفته که با دادن اطلاعات شخصی خودتان، می‌توانید این میزان را بر روی نمودار ببینید و کنترل کاملی بر روی بدن‌تان داشته باشید.

Home-Workout-Review-4 بررسی اپلیکیشن Home Workout: لاغری و تناسب اندام در خانه!

با تمام مزایایی که گفتیم، Home Workout نواقصی نیز دارد. به عنوان مثال جای خالی یک موزیک هیجانی هنگام انجام تمرین حس می‌شود. در برخی تمرینات نیز گیف در نظر گرفته شده آن‌طور که باید و شاید به‌صورت کامل نحوه انجام تمرین را شرح نمی‌دهد و مجبور می‌شوید که از طریق لینک یوتیوب در نظر گرفته شده برای تمرین مورد نظر، اقدام کنید که کمی وقت‌گیر بوده و حتی می‌تواند با توجه به محدودیت‌های حجمی اینترنت و یا دسترسی به یوتیوب، مشکلاتی را برای کاربران ایرانی به همراه داشته باشد.

با تمام این‌ها اپلیکیشن Home Workout به‌خوبی وظیفه‌اش را انجام می‌دهد و در صورتی که تمرینات آن را با جدیت دنبال کنید، به نتایج بسیار مطلوبی خواهید رسید. این برنامه در حدود ۶۰ مگابایت حجم داشته و برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS در دسترس است. برای اطمینان از عملکرد حرفه‌ای برنامه کافی‌ است نگاهی به تعداد دانلودها و امتیاز بالای آن در گوگل‌پلی بیندازید و دریابید که این اپلیکیشن یکی از معتبرترین برنامه‌های موجود برای تناسب اندام در سراسر دنیاست.

مزایا

  • تمرینات مناسب برای تناسب اندام بدون نیاز به ابزار ورزشی
  • رابط‌کاربری ساده و کاربردی
  • مربی سخنگو
  • تمرینات اختصاصی برای بخش‌های مختلف بدن
  • ارایه تمرینات از مبتدی تا پیشرفته
  • نمایش تصویر متحرک برای فراگرفتن نحوه انجام تمرین
  • امکان تماشای ویدئو تمرینات
  • یادآوری برای انجام تمرینات

معایب

  • جای خالی موسیقی در برنامه حس می‌شود
  • برخی تصاویر متحرک، به‌خوبی قادر به نمایش نحوه انجام تمرین نیستند

Cafebazar بررسی اپلیکیشن Home Workout: لاغری و تناسب اندام در خانه!لینک منبع

مطلب بررسی اپلیکیشن Home Workout: لاغری و تناسب اندام در خانه! در سایت مفیدستان.
داغ کن - کلوب دات کام
نظرات()